Home»O nás

Proč vznikly tyto stránky...

Protože z vlastní zkušenosti vím, že k tomu, aby si člověk našel ten správný produkt, který by mu mohl pomoci, vede velmi dlouhá cesta. Je to už dlouho co jsem onemocněla roztroušenou sklerózou a co jsem si prošla různými podpůrnými doplňky imunity ke klasické biologické léčbě. Asi tomu chtěla náhoda, že se kamarádka seznámila s úžasnými lidmi, kteří stojí v ČR za výrobou produktů z kozího kolostra. A tyto produkty mi změnily život. Moje první myšlenka byla, proč jsem o těchto produktech nevěděla dřív, proč je o nich tak malé povědomí? A protože jsem kozí kolostrum vyzkoušela nejen na sobě, ale i na celé rodině a funguje opravdu úžasně jak jenom na nachlazení, tak i třeba na artrózu, nebo po operacích, u mě dokonce i na dobrou náladu tak jsem se rozhodla tento produkt „šířit dál“. Dalším produktem, na který „nenechám dopustit“ je omlazující sérum. Jako asi každá žena, sem vždycky chtěla mít dokonalou pleť. Bohužel s biologickou léčbou u mě přišlo i velké zhoršení mé pleti. Vyzkoušela jsem hodně kosmetiky i od renomovaných značek, tak i čistě přírodní produkty, ale nic mi nepomohlo tak dobře a rychle jako omlazující sérum z kozího kolostra od společnosti Betula Pendula. Jestli bojujete ať už s akné, nebo s vráskami, nesjednocenou pletí, potom Vám tento produkt doporučuji vyzkoušet, už nebudete chtít jiný!

Proč kozí kolostrum od nás?

Firma Betula Pendula, výrobce produktů kozího kolostra byla první v České republice, kdo začal se sběrem kozího mleziva
Jako první v BP dostali nápad předat úžasné vlastnosti kozího kolostra zákazníkům. Během 2 let ve spolupráci s několika vědeckými pracovišti vyvinuli šetrnou metodu zpracovaní mleziva do podoby finální produktu. Tuto metodu zpracování mleziva má BP v České republice chráněnou užitným vzorem č. UV 24712.

Mlezivo je sbíráno na prověřených českých farmách

Výrobce farmy pravidelně navštěvuje a kontroluje podmínky chovu zvířat. Všechna hospodářství jsou pod veterinárním dozorem a mlezivo sbíráme pouze od zdravých zvířat.

Podporujeme farmáře, kteří svou práci dělají dobře

Podmínky chovu koz jsou zásadní pro jejich zdraví a následně i kvalitu jejich produktů. Existují farmy, kde jsou zvířata využívána, bez ohledu na jejich přirozené potřeby. Praktiky jako nepřetržité dojení zvířat po dobu několik let jsou naprosto nepřijatelné a nepřirozené. Zvířata trpí vyčerpáním a jsou častěji nemocná. Následná léčba, především nemocí vemene, ovlivňuje kvalitu mleziva po dalším porodu.

Mlezivo pochází od koz, které mají přístup na pastvu a jsou chovány v přirozeném prostředí

Oproti jiným přežvýkavcům, kozy kromě pastvy aktivně vyhledávají k okusování nejrůznější druhy křovin a dřevin a rozeznávají mnoho druhů bylin. Ne nadarmo se říká „mlsný jako koza“! Všechny spásané byliny, okus větviček a kůry stromů propůjčují kozímu mlezivu jedinečné vlastnosti dané obsahem fytochemikálií. Podmínky chovu koz jsou zásadní pro jejich zdraví a následně i kvalitu jejich produktů. Existují farmy, kde jsou zvířata využívána, bez ohledu na jejich přirozené potřeby. Praktiky jako nepřetržité dojení zvířat po dobu několik let jsou naprosto nepřijatelné a nepřirozené. Zvířata trpí vyčerpáním a jsou častěji nemocná. Následná léčba, především nemocí vemene, ovlivňuje kvalitu mleziva po dalším porodu.

Mlezivo se sbírá maximálně 24 hodin od porodu

Samice savců vylučují mlezivo pouze po porodu, což je u koz chovaných v přirozených podmínkách jedenkrát za rok. Množství vysoce kvalitního mleziva se pohybuje od 300 ml do maximálně 2 litrů od jedné kozy, v průměru je to kolem jednoho litru. Oproti mlezivu kravskému je tak kozí mlezivo velice vzácná a výjimečná tekutina. Složení mleziva se po porodu mění každou hodinu, ve smyslu rapidního snižování obsahu biologicky aktivních látek, kolem 5 dne po porodu už můžeme mluvit o mléku. Podle legislativy se mlezivem rozumí tekutina vylučovaná mléčnými žlázami zvířat s mléčnou užitkovostí 3 až 5 dní po porodu, která je bohatá na protilátky a minerály a předchází produkci syrového mléka. Jelikož v současné době neexistuje žádný standard pro mlezivo, mlezivo nasbírané druhý, třetí a někdy i čtvrtý a pátý den po porodu se stále bude nazývat mlezivo, avšak svým složením je více podobné mléku. Množství takto získaného „mleziva“ je samozřejmě vyšší, což je výhodou pro výrobce, ale složením je takový produkt naprosto odlišný od produktů z mleziva nadojeného 2, 12 nebo 24 hodin po porodu. V sezóně 2017 jsme 27 % mleziva nasbírali do 2 hodin po porodu, 39 % do 12 hodin po porodu a 32 % do 24 hodin po porodu. Neporozumění biodynamice tvorby mleziva nebo záměrná ignorace vede k pokřivené cenové politice produktů na trhu a přispívá ke zmatení zákazníků. Běžný zákazník nemá možnost porozumět problematice mleziva do hloubky, je zmaten množstvím produktů na trhu a nakonec vybírá produkty na základě ceny. Účinek levných produktů většinou nesplní jeho očekávání a produkty z kolostra tak získávají nálepku drahého a nefungujícího potravinového doplňku.

Nejprve pijí kůzlata, teprve potom se sbírají přebytky mleziva

Mlezivo se sbírá až po prvním napití novorozených kůzlat, mlezivo je pro ně životně důležité. Výrobce podporuje přirozený přístup k chovu koz a etické zacházení se zvířaty.

Každou várku mleziva testujeme v mikrobiologické laboratoři

Veškeré mlezivo se před zpracováním testuje v mikrobiologické laboratoři, aby byl pro zákazníky zaručen bezpečný výrobek.

Mlezivo není nijak upravováno – zůstává ve své přirozené podobě

Nadojené mlezivo není pasterováno, odtučňováno, neodstraňují se ani nepřidávají žádné složky. Všechny přirozené vlastnosti jsou tak ve finálním výrobku zachovány. Výrobce je přesvědčen, že příroda vše vymyslela nejlépe a jen čistý přírodní produkt může nabídnout výjimečné účinky.

Zpracování probíhá šetrnou metodou vakuového vymražování neboli lyofilizací

Oproti jiným metodám sušení, jako je například sprejové sušení, kdy jsou látky obsažené v mlezivu degradovány vysokými teplotami, případně tlakem použitým při zpracování, lyofilizace neovlivňuje vlastnosti kolostra a zachovává obsah všech aktivních látek v maximálním množství a nezměněné podobě.

Kolostrum výrobce Betula Pendula obsahuje širší spektrum protilátek a je tak účinnější

Každé balení kolostra obsahuje pečlivě vybranou směs mleziva, výsledný produkt tak obsahuje širší spektrum protilátek a stimulace imunitního systému je výraznější a produkt účinnější.

Výrobci využívají nejaktuálnější vědecké poznatky

Výrobce spolupracuje s univerzitami, výzkumnými ústavy a akademií věd na výzkumu kozího kolostra, podporuje vědu a zároveň chce držet krok s aktuálními poznatky, aby mohl svou práci dělat ještě lépe. Partnery jsou: Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Výzkumný ústav mlékárenský, Akademie věd ČR

Certifikáty kvality

Výrobce Betula Pendula je držitelem několika certifikátů zaručujících kvalitu našich produktů: HACCP, FDA, Kosher certifikát a právě procházíme procesem ISO certifikace.

Certifikáty

A tohle jsme my...

Anna Šimonková
Anna Šimonková Jednatelka
V Olšinách 2300/75, 100 00 Praha 10
Tel.: +420 603 540 247, +420 226 202 265
E-mail: simonkova@colostrium.com
Ing. Zdenka Makaloušová
Ing. Zdenka Makaloušová Jednatelka
V Olšinách 2300/75, 100 00 Praha 10
Tel.: +420 603 274 177, +420 226 202 265
E-mail: makalousova@colostrium.com
×