Home»Blog»Proč je kozí kolostrum lepší než kravské?

Proč je kozí kolostrum lepší než kravské?

Pokud se zabýváte tématem kolostra – tedy mleziva, tak jste určitě narazili na otázky jako “Proč vybrat kozí kolostrum před kravským? Je to kozí lepší? Proč je kozí kolostrum to nejdražší?”. V tomto článku jsem se zaměřila na ty největší rozdíly a výhody v bodech. Po přečtení už by vám tato otázka neměla být záhadou.

 • Koza je jedno z nejzdravějších zvířátek, nikdy se u koz neobjevila rakovina. To už stojí za zamyšlení co říkáte?
 • Znáte rčení je mlsný jako koza? Je to tak kozy mají velmi mlsné jazýčky a jen tak něco nesnědí. Pečlivě si vybírají co je pro ně dobré a výživné.
 • Kozy si vybírají bylinky s hořkou chutí a milují okusování větviček a kůry stromů a křovin, ze kterých je potom mlezivo bohaté na mnoho prospěšných látek pro organismus
 • Trpíte nesnášenlivostí na kravské mléko? Bílkoviny kozího mléka jsou obecně lépe snášeny než bílkoviny kravské, tedy většina alergiků na kravské mléko velmi dobře snáší produkty z kozího mléka
 • Složení některých bílkovin kozího mleziva je více podobné tomu lidskému, což přispívá k lepšímu působení v lidském organismu
 • Kozy u kterých odebírá mlezivo společnost Betula Pendula mají krásný volný život v bio farmách. Nejsou nikde zavřené, jsou svobodné a mohou „mlsat“ jen to dobré z přírody☺. To je velmi důležité, mlezivo je potom bohatší na účinné látky, je kvalitnější a účinnější.

 • Kravičky nejsou ve většině případů chovány volně a jsou krmeny umělými krmivy a doplňky. Tím je logické, že jejich mlezivo nemůže mít tolik vitamínů jako od koz, které mají svobodu a přírodní stravu
 • Proč je kozí kolostrum Betula Pendula dražší než jiné? Je to jednoduché, to naše kozí kolostrum je pouze z bio farem a to z více farem tak, aby po zpracování mělo co nejvíce účinných látek. Je šetrně zpracováno technologií lyofilizace, při které se zachová 100% všech vlastností. Není ničím doplněno jedná se o 100% přírodní produkt.

 • Proč investovat více, když si můžu koupit levnější? Snadno poradím z osobní zkušenosti – levnější kolostra nemají většinou tolik účinných látek a potom je konzumujete ve vyšším množství, a někdy se bohužel nejedná ani o 100% přírodní produkt, nebo je uměle zpracováno a ztrácí svou účinnost, kterou od tohoto produktu očekáváte. Tím utratíte stejně, nebo někdy i více penízků a někdy bohužel i zbytečně, než když si koupíte produkt sice dražší, ale 100% přírodní a maximálně účinný.

Anina

3 thoughts on “Proč je kozí kolostrum lepší než kravské?

  1. Dobrý den, kozí kolostrum je právě méně účinné než to kravské, které je na 99% podobné tomu lidskému, ale až 40 x účinější. Kravským kolostrem se také dá nahradit kolostrum kterýchkoliv jiných savců, protože jako jediné obsahuje všechny imunitní a růstové faktory, které se v jejich mlezivu nacházejí. Proto je kravské kolostrum daleko vhodnější než kozí.

   1. O názor jsme poprosili pana MUDr. Gocala:
    Jakékoliv kolostrum obsahuje velmi podobné účinné látky u všech savců, imunoglubuliny mají význam pouze u novorozenců, ostatních mnoho desítek účinných látek /tzv. signálních molekul/ jsou účinné i v dospělosti, a to právě využívá kolostrum. Svým způsobem není podstatné o jaké kolostrum se jedná, ale velmi podstatné je, jak je kvalitní imunitní systém daných zvířat. To zálěží na mnoha faktorech, jedním z nich je, kde zvířata žijí, jestli nejsou stresována, jakou mají stravu…to jsou v současné době potvrzená fakta mnoha univerzit i jiných vědeckých pracovišť.
    Proto bychom se měli snažit používat kolostrum od zvířat takto chovaných a navíc od zvířat, která mají prokázanou co nejlepší imunitu, a to jsou právě kozy. My používáme kozí kolostrum už osmý rok a mnoho lidí, kteří na něj přešli právě z kravského mají jediný efekt….lepší kvalitu své imunity. Nikomu ani vám nebudeme vnucovat kozí kolostrum, kravské má mnohem větší ziskovost co se týče zisků finančního, kozí je ekonomicky velmi nezajímavé, ale jako lékař s 10 léty zkušenostmi s kravským kolostremn a náslědně 7 léty s kozím to jednoznačně tvrdím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

×