Home»Blog»Omlazující pleťové sérum z kozího kolostra

Omlazující pleťové sérum z kozího kolostra

Jedinečný a první kosmetický prostředek na světě s vysokým obsahem biologického přírodního růstového faktoru. Lehká emulze, která účinně zpomaluje stárnutí pleti a urychluje obnovu pokožky. Hydratuje, zpevňuje a chrání pleť před působením stresu. Je vhodná pro všechny typy pleti, i pro citlivou!

Co je kozí kolostrum?

První mléko po narození mláděte obsahuje bioaktivní látky nezbytné pro růst, jako jsou imunoglobuliny, antimikrobiální peptidy a růstové faktory. Tyto látky chrání před vznikem zánětlivých onemocnění a napomáhají hojení a obnově tkání. Kolostrum je jediným přirozeným zdrojem dvou růstových faktorů, které podporují množení a regeneraci buněk. Stárnutí pleti je přirozený proces tvořený kombinací efektu času a faktory vnějšího prostředí. Tyto dva odlišné biologické procesy přímo narušují strukturu kůže i její ochrannou funkci. Dochází k úbytku funkčních tkání, jako je kolagen, elastin a mezibuněčná hmota, dochází samozřejmě i k poklesu hladiny růstových faktorů .

Použitím růstových faktorů v omlazujících kosmetických přípravcích je novým anti-ageing ošetřením, které přispívá ke strukturní remodelaci pokožky. Klinické studie jasně dokazují významný vliv růstových faktorů obsažených v kolostru na kvalitu pokožky. Ve světě nejsou na trhu s kosmetickými prostředky nabízeny přípravky s obsahem přírodního růstového faktoru z kozího kolostra.

Ostatní účinné látky

Avokádový olej. Olej extrahovaný z dužiny avokáda obsahuje především kyseliny palmitovou, olejovou a linolovou a antioxidant vitamín E. Jsou mu přisuzovány zvláště hydratační a regenerační vlastnosti a jeho výhodou je také rychlá vstřebatelnost do pokožky. Kadidlovník indický a jeho extrakt . Funkce tohoto extraktu spočívá především v blokování 5-lipoxygenázy a tím zabránění vzniku zarudnutí, zánětu a bolesti. Pokožku tedy zklidňuje a chrání před vnějšími faktory jako jsou znečištění ovzduší, UV záření, apod. D-panthenol je provitamínem B5 a při dermálním podání má zvlhčující vlastnosti, upravuje hydrataci ve stratum corneum, snižuje ztráty vody a zachovává pokožku hebkou a pružnou. Má protizánětlivé vlastnosti, obzvláště u pokožky poškozené UV zářením. Byl také pozorován pozitivní účinek v obnově kůže u pacientů s hojícími se ranami a popáleninami. Kyselina hyaluronová je lineární polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, přirozeně se vyskytující v lidském těle. Slouží jako organizátor pojivové tkáně a zajišťuje hydrataci kůže. Obrovská kapacita hyaluronanu pro vázání vody je základní charakteristikou ovlivňující jeho biologické účinky. Protože se jedná o přirozeně se vyskytující látku, HA je bez imunogenní odezvy, je netoxický a nedráždivý. Sodná sůl kyseliny hyaluronové s nízkou molekulovou hmotností má velmi široké spektrum aktivit v kůži. Slouží i ke změně fyzikálních vlastností pokožky, a to zejména díky své schopnosti zabudování velkého množství vody do svých struktur. Také vystupuje aktivně v mezibuněčné komunikaci.

NEOBSAHUJE syntetické konzervanty, alergeny z parfémů a barviva!
OBSAHUJE přírodní emulgátory a vysoký podíl aktivních látek, vhodné pro všechny typy pleti!

Jak aplikovat / jak užívat?

Každé ráno a večer aplikujte malé množství séra na čistou pleť před použitím vaší obvyklé péče.

Upozornění

Pro vyšší účinnost a nezatížení pleti není sérum parfemované! Má svou specifickou vůni. Tuto vůni lze snadno neutralizovat použitím denního/nočního krému po aplikaci.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

×