Home»Blog»Na co se nejvíce ptáte?

Na co se nejvíce ptáte?

V poslední době od Vás dostáváme hodně otázek ohledně kozího kolostra, za které moc děkujeme. Rozhodli jsme se, že Vám trošičku cestu v hledání odpovědí zkrátíme, a ty nejčastější naleznete zde:)

Jaký je rozdíl v balení kozího kolostra pro dospělé a balení Wannado pro děti?

 • V obsahu balení není vůbec žádný rozdíl, vždy se jedná o 100% kozí kolostrum stejného výrobce. Obsah balení 60 tbl je také stejný. Rozdíl je pouze v přebalu, a to proto, aby se přebal dětem líbil a chtěly ho samotné užívat:).

Je možné užívat kozí kolostrum v těhotenství a v době kdy kojíte?

 • Ano jedná se o 100% přírodní produkt, který je vhodný jak pro nastávající maminky, tak pro ženy, které kojí. Kozí kolostrum v těhotenství i v době kojení může pomoci tělu “bojovat” s nachlazením, chřipkou, angínou a podobnými nemocemi, a to přírodní cestou.

Jaké je vhodné dávkování pro dospělého a jaké pro dítě? 

 • Pro dospělého je vhodné užívat 2x 1tbl denně a v případě nástupu nemoci až 3x 5tbl denně. U dětí se doporučuje 1tbl denně a v případě nástupu nemoci až 3x 3tbl denně. Tobolky užívejte vždy minimálně 30 minut před jídlem a zapíjejte vždy studeným nápojem, nikdy teplým.

Lze se kozím kolostrem předávkovat? Má nějaké nežádoucí/vedlejší účinky? 

 • Kozím kolostrem se nedá předávkovat a nemá žádné vedlejší nežádoucí účinky.

Mohou kolostrum užívat děti mladší 3 let?

 • Kolostrum je vhodné i pro děti do 3 let, je pro ně naprosto bezpečné. Mnoho našich zákazníků kolostrum kupuje právě pro malé děti, jelikož se jedná o čistě přírodní produkt bez vedlejších účinků. Z legislativních a procesních důvodů je však bohužel výrobce nucen na etiketě produktu uvádět formulace „Produkt není vhodný pro děti do 3 let“.

Mohu kozí kolostrum užívat společně s jinými léky? 

 • Kozí kolostrum neovlivňuje negativně žádnou léčbu, je možné ho tedy užívat k jiným lékům.  Naopak tím, že je Kozí kolostrum 100% přírodní produkt, který pomáhá tělu zvýšit obranyschopnost imunitního systému, pomáhá tělu se i vypořádat s užíváním léků a zátěží, kterou tělu léky mohou v některých případech přinášet.

Lze užívat kolostrum dlouhodobě?

 • Ano kozí kolostrum je vhodné užívat dlouhodobě. Ani u dlouhodobého užívání u něj nevzniká žádný negativní návyk pro tělo.

Jak nejlépe kozí kolostrum skladovat? 

 • Kozí kolostrum uchovávejte uzavřené v originální dóze v chladničce.

Zajímá Vás něco dalšího? Například zda by Vám kozí kolostrum mohlo pomoci při léčbě Vaší nemoci? Napište nám, jsme tady pro Vás. Rádi Vaše otázky přepošleme na pana Mudr. Radana Gocala, se kterým spolupracujeme.

Vaše Colostrium.com

2 thoughts on “Na co se nejvíce ptáte?

 1. Dobrý den,

  ráda bych se zeptala na můj problém ohledně dcerky. Dcera (3,5) má již skoro měsíc kašel. Občas se ke kašli přidá i rýma, nyní měla od pátku do pondělí horečky. U pana doktora jsme byli, ale nedal jí ani antibiotika, protože to na ně nebylo. Teploty odešly, ale kašel pořád přetrvává (má takový ten vykašlávající) a bohužel na něj nic nezabírá. Nyní dostala Erdomed, ale přijde mi, že je to ještě horší. Proto bych chtěla zkusit kolostrum a ráda bych se zeptala, jestli zabírá i takto na kašel. Již jsem zoufalá a nevím co s ní, aby se netrápila ani ona, ani já. Popřípadě prosím ještě o informaci, zda pořád platí slevový kód od Nely Soldmann.

  Moc děkuji za odpověď, s pozdravem

  Veronika Hroudová

  1. Dobrý den,
   příčinu kašle lékař nezjistil, to není dobré, může se jednat o virozu, ale také o alergii, vzhledem k tomu, že byly přítomny i horečky, dá se předpokládat infekce.

   Kolostrum může hodně pomoci, ale ve vyšší dávce 2-2-2 po dobu alespoň 1 týdne, pak pokračovat v dávce 1-0-1. Dlouhodobé užívání kolostra zvýší obranyschopnost celého imunitního systému.

   Také je důležité přidat vitamín D3 500 IU denně, v tomto ročním období je to pro imunitní systém velmi důležité.

   Radan Gocal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

×