Home»Blog»Kolostrum „dar z přírody“ pro naši imunitu

Kolostrum „dar z přírody“ pro naši imunitu

Kvalitní čistě přírodní kolostrum je vzácný dar z přírody. O imunitní systém je nezbytné se starat a pečovat o něj. Imunita je to nejdůležitější co máme. Posílit ji čistě přírodním přípravkem lze a velmi dobře, a to právě pomocí kolostra.

V dnešní době existují tisíce vědeckých článků, které potvrzují příznivé účinky kolostra na náš imunitní systém. Kolostrum je opravdový dar z přírody, který posiluje imunitní systém, pomáhá proti bakteriálním infekcím, a lze ho užívat i při léčbě revmatoidní artritidy, nebo autoimunitních onemocnění.

V čem se vlastně ukrývá síla kolostra?

Zejména ve vysokém obsahu imunoglobulinů, což jsou látky imunitního systému, které jsou schopné napadat a ničit bakterie, viry, nebo kvasinky. Tyto choroboplodné mikroorganismy většinou způsobují převážnou část potíží v našich tělech.

Kvalitní, čistě přírodní kolostrum je bohaté na vitamíny, minerály a látky podporující imunitní systém jako například laktoferin, který je důležitý pro obranyschopnost těla. Nebo také na růstové faktory, které pozitivně ovlivňují růst svalové hmoty a buněčných tkání. A při kombinaci s aktivním životním stylem, sportováním, pomáhají k rychlému nárůstu svalové hmoty a po operacích k rychlejší rekonvalescenci.

V kolostrech dostupných na trhu je bohužel opravdu velký rozdíl, důležitý je už samotný chov zvířátek, v jakém prostředí žijí, jak rychle po porodu je kolostrum sbíráno a následně jak je zpracováno. To vše má obrovský vliv na finální produkt. Bohužel ne vždy pod názvem kolostrum naleznete 100% přírodní produkt a v některých případech se již nejedná ani o kolostrum, ale o mléko. Díky tomu často kolostrum dostává „nálepku“ drahého nefungujícího doplňku stravy a to je velká škoda.

Kvalitní čistě přírodní kolostrum je velmi účinné například při:

 • Oslabené imunitě
 • Při potížích s trávicím systémem
 • Při potížích s pohybovou soustavou, např. při artritidě
 • Onemocnění cukrovkou, astmatem, boreliózou
 • Reguluje stavy při onemocnění autoimunitními chorobami jako je např. roztroušená skleróza, nebo porucha štítné žlázy
 • Urychluje hojení, při rekonvalescenci po operacích
 • Brání vzniku aftů, oparů
 • Pomáhá při onemocnění pásového oparu
 • Pomáhá při a po léčbě chemoterapií
 • Pomáhá odstraňovat únavu
 • Při nachlazení

 U nás zakoupíte kozí kolostrum českého výrobce Betula, který klade vysoké nároky na výběr českých a slovenských bio farem, kde je kolostrum sbíráno. Sběr kolostra probíhá šetrnou formou neprodleně po porodu (nejdříve se napije kůzlátko, pro které je to životně důležité) tak, aby se jednalo o co nejkvalitnější kolostrum, následně dochází k šetrnému zpracování lyofilizací, aby bylo zachováno 100% všech účinných látek. Společnost Betula do kolostra nepřidává žádné další pomocné látky. Kolostrum Betula je 100% přírodní produkt.

Díky našim vlastním zkušenostem vznikly tyto stránky Colostrium.com a můžeme říci, že u kozího kolostra Betula se jedná opravdu o dar přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

×