Home»Reference

Naše produkty mluví samy za sebe...

Naše produkty pomáhají i známým osobnostem a sportovcům. Pravidelné uživání kolostra jim tak umožňuje dosahovat výkonů, které je dělají například i mistry světa…


Český vodní slalomář

Jiří Prskavec

Narodil jsem se v květnu roku 1993, v té době oba mí rodiče aktivně dělali vodní slalom. Mámu jsem sice nikdy závodit neviděl, ale v mých začátcích mě na vodě učila jezdit právě ona. Zatímco táta závodil a máma byla manšaftová fyzioterapeutka, já jsem s nimi objížděl světové závody a sledoval všechno to závodní dění. To mě asi ovlivnilo nejvíc, protože už jako malý jsem si říkal: ,,Tady bych chtěl jednou startovat, takhle dobrý jednou budu.“ V osmi letech jsem začal trénovat pod vedením mámy a po roce si mě převzal táta, který mě trénuje dodnes. Už odmala bylo mým snem stát se jedním z nejlepších kajakářů planety a jdu si za tím, co to jde. S tátou jsem mohl trénovat s nejlepšími juniorskými závodníky v ČR. To byla úžasná zkušenost a pro mě také obrovská motivace. Získal jsem titul mistra světa v roce 2015, mám na kontě 5 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile a i velmi cennou bronzovou medaili z OH v Riu 2016.


Nachlazení mi poměrně často komplikovalo moji sportovní přípravu. Dobří známí mých příbuzných mi proto před olympijskými hrami v Rio de Janeiro poslali kozí kolostrum, které jsem upřímně neměl moc v úmyslu použít, ale přesto jsem si ho přibalil do kufru. Cesta letadlem, klimatizované autobusy v Riu, k tomu tělo oslabené intenzivními tréninky a úpravou váhy ale způsobily, že se k nachlazení přidalo bolení v krku a kašel. Ze strachu užít farmaceutické preparáty, které by mohly ovlivnit případnou dopingovou kontrolu, jsem si vzpomněl na kolostrum, a začal ho užívat v poměrně velkých dávkách. Již druhý den jsem se cítil lépe a za tři dny bylo po nemoci. Dodnes jsem přesvědčen, že mi kozí kolostrum rychle vrátilo zpět moje zdraví a pomohlo mi k olympijské medaili. Dodnes ho užívám a moje imunita je výrazně lepší.

www.jiriprskavec.cz

Český cross-country biker

Jaroslav Kulhavý

Stal se historicky prvním cross-country cyklistou, který vyhrál ve své disciplíně vše, co se dalo. Konkrétně jde o juniorského mistra Evropy a světa z roku 2003, bronzového medailistu z mistrovství světa 2007 v kategorii do 23 let, dvojnásobného mistra Evropy z let 2010 a 2011, vicemistra světa z roku 2010, mistra světa z roku 2011 a olympijského vítěze z Londýna z roku 2012. V roce 2011 zvítězil v celkovém hodnocení světového poháru. V roce 2014 získal světový titul v maratonu. Na olympijských hrách v Riu 2016 vybojoval stříbrnou medaili.


Kolostrum jsem objevil, když jsem měl neustále problémy s imunitou během cestovaní po závodech, při dlouhých cestách letadlem a autem. Tělo sportovce ve vrcholné formě je extrémně náchylné k jakýmkoli nemocem a před nimi mě kolostrum pomáhá chránit. A také se mi osvědčilo, když se vracím v zimních měsících z teplých krajin zpět do Čech.

www.jaroslavkulhavy.cz

×